Sıkça Sorulan Sorular

-NASIL YAZAR OLURUM?

Yazarlık başvurusu yaparak yazar ekibimize katılabilirsiniz. Başvuru yaptığınızda size incelemeniz için bir örnek makale gönderilecek ve bir konu başlığı verilerek deneme makalesi yazmanız istenecektir. Gönderdiğiniz makale incelendikten sonra eğer varsa hatalarınız düzeltilerek size tekrar gönderilecektir ve yeni bir deneme istenebilir. Tam anlamıyla hazır olana kadar size yardımcı olmaya devam edeceğiz.  Bu sayede hem siz kendinizi deneyeceksiniz hem de yaptığımız işin ne olduğunu anlayabileceksiniz.

-HANGİ KONULARDA MAKALELER YAZILIYOR?

Tek bir konuda değil pek çok konuda makaleler yazılmaktadır. Sisteme giriş yaptığınızda karşınıza çıkacak olan ve o gün içinde yazılması gereken makale konularından beğendiğiniz herhangi bir konuyu yazabileceksiniz.

-YAZILARI NEREDE YAZACAĞIM?

Makaleleri size vereceğimiz kullanıcı adı ve şifre ile panelden giriş yaparak yazacaksınız.

-NE KADAR KAZANIRIM?

Makale yazarak para kazanmak bu işi daha önce yapmamış kişiler için hayal gibi gelmektedir. Ancak şu bir gerçektir ki siz yazmaya devam ettiğiniz sürece para kazanabilirsiniz. Ne kadar çok makale yazarsanız alacağınız emeğinizin karşılığı da o oranda artacaktır.

-MAKALELER KAÇ KELİME OLACAKTIR?

Yazacağınız her makalenin yanında sizden istenen kelime sayısı ve o makale için anahtar kelimeler belirtilecektir. Makaleleri yazarken istenen bu özelliklere dikkat ederek yazmanız gerekmektedir.

-ÖDEMELER NASIL YAPILIYOR?

Yazar başvurusundan sonra aramıza katıldığınız takdirde, özlük dosyanıza eklemek amacıyla hesap bilgileriniz alınacaktır. Ödemeleriniz her ayın 15’i ile 30’unda bildirmiş olduğunuz hesap numaralarınıza gönderilmektedir.

-YAZDIĞIM MAKALELER NE ZAMAN KABUL EDİLMEZ?

Yazılarınızda aradığımız en temel özellik ÖZGÜNLÜK’tür.  Makaleyi yazarken hiçbir yerden alıntı veya kopyalama yapmadan tamamen kendi düşüncelerinizi yazıya aktarmanız istenmektedir. Bilmediğiniz konular elbette ki olacaktır. Böyle durumlarda internetten araştırma yaparak öncelikle konu hakkında bilgi sahibi olmalı, sonrasında kendi düşüncelerinizi makaleye dönüştürmelisiniz. Eksiklerinizi birlikte değerlendirerek birlikte çözüm yolu arayarak daha iyi yazmanıza yardımcı olacağız.

-İŞİME NE ZAMAN SON VERİLİR?

yaziyazparakazan.com ekibi olarak sizden istediğimiz tek şey özgün makaleler yazmanızdır. Bu işletmemizin en temel kuralıdır. Yazılarınızda herhangi bir alıntı veya kopya tespit ettiğimizde iş akdinize son verilir. Aksi takdir de siz işi bırakmak istemediğiniz sürece yazarımız olarak çalışmaya devam edebilirsiniz.

10 comments to Sıkça Sorulan Sorular

 • Elif  Dedi:

  İyi günler. Birkaç sorum olacaktı. Bende bir yazar olmak istiyorum ve kalemim oldukça kuvvetlidir. Çok kitap okuduğumdan ve yazdığım deneme türü yazıların beğenilmesinden dolayı kendime güveniyorum da diyebiliriz. Ama maalesef 18 yaşında değilim. 16 yaşındayım. Bu çalışmama engel olur mu?

  • Admin  Dedi:

   Başvurunuzu yapabilirsiniz, deneme makalenizin kalitesine göre çalışıp çalışamayacağınız değerlendirilip sonuç size bildirilir Elif Hanım.

 • Damla Keleş  Dedi:

  İyi günler. Benimde bir sorum olacak; başlangıçta herhangi bir ücret talep etmiyor musunuz? Diğer internet sitelerinde hep bir kayıt ücreti olduğunu gördüm. Eğer bir ücret talep etmiyorsanız farkınız nedir? Teşekkürler, iyi çalışmalar.

  • Admin  Dedi:

   Herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Sizin amacınız kazanç elde etmek iken bizim sizden talep etmemizin bir anlamı yoktur.

 • Elif  Dedi:

  Basvuru formunu doldurdum fakat uye oldugum ne zaman belli olacak bilmiyorum kac gun icerisinde sifre gelir ?

  • Admin  Dedi:

   Başvuruların değerlendirme ve geri dönüş süreci 7 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir Elif hanım.

 • büşra  Dedi:

  Başvuru formunu doldurdum. Sonuçlar mail yoluyla mı yoksa telefon yoluyla mı bildirilecek? Teşekkürler.

  • Admin  Dedi:

   Mail yolu ile bildirilecektir Büşra Hanım.

 • doğan  Dedi:

  ben başvuru yaptım da başvuru sonucunu nereden takip edebilirim acaba.

  • Admin  Dedi:

   Başvuru değerlendirmesi 1-4 gün içerisinde tamamlanarak tarafınıza mail olarak bildirilmektedir Doğan Bey.

Yorum Yapın

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>