S.S.S

-NASIL YAZAR OLURUM?

Yazarlık başvurusu yaparak yazar ekibimize hemen katılabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra size özel bir yazar paneline giriş bilgileri ulaştırılacaktır. Bu panele giriş yaptıktan sonra hemen makale yazarak kazanmaya başlamaktasınız.

-BAŞVURU YAPTIM NE ZAMAN CEVAP GELİR?

Başvurunuzun ardından herhangi bir süre beklemenize gerek yoktur. Paneliniz üzerinden EĞİTİMLER bölümüne göz gezdirdikten hemen sonra ilk makalenizi yazarak kazanmaya başlayabilirsiniz.

-İLK MAKALEM KABUL EDİLDİ ŞİMDİ NE OLACAK?

İlk makaleniz kabul edilerek onaylandı ise ilk kazancınızı da sağlamış oldunuz. Bundan sonra kendinize uygun makale başlıkları seçerek yazmaya devam edebilirsiniz. Yazdıkça hem kazanacak hemde daha iyi makaleler yazmaya başlayacaksınız.

-HANGİ KONULARDA MAKALELER YAZILIYOR?

Tek bir konuda değil pek çok konuda makaleler yazılmaktadır. Sisteme giriş yaptığınızda karşınıza çıkacak olan ve o gün içinde yazılması gereken makale konularından beğendiğiniz herhangi bir konuyu yazabileceksiniz.

-YAZILARI NEREDE YAZACAĞIM?

Makaleleri size vereceğimiz kullanıcı adı ve şifre ile panelden giriş yaparak yazacaksınız. Panel içerisinde size uygun bir işi aldığınızda editör içerisine makalenizi yazmaya başlayabilirsiniz.

-NE KADAR KAZANIRIM?

Makale yazarak para kazanmak bu işi daha önce yapmamış kişiler için hayal gibi gelmektedir. Ancak şu bir gerçektir ki siz yazmaya devam ettiğiniz sürece para kazanabilirsiniz. Ne kadar çok makale yazarsanız alacağınız emeğinizin karşılığı da o oranda artacaktır. Örneğin her ay 1 kişiye yaptığımız en yüksek ödeme ortalama 2350 TL ile 2600 TL arasında değişmektedir. Fakat kazanacağınız tutar tamamen sizin performansınıza bağlıdır.

-MAKALELER KAÇ KELİME OLACAKTIR?

Yazacağınız her makalenin yanında sizden istenen kelime sayısı ve o makale için anahtar kelimeler belirtilecektir. Makaleleri yazarken istenen bu özelliklere dikkat ederek yazmanız gerekmektedir.

-ÖDEMELER NASIL YAPILIYOR?

Yazar başvurusundan sonra aramıza katıldığınız takdirde, özlük dosyanıza eklemek amacıyla hesap bilgileriniz alınacaktır. Kazancınızda biriken tutarı para çekme talebinde bulunduğunuz taktirde her ayın 15’inde kazancınız hesabınıza yatırılmaktadır.

-YAZARLAR İÇİN HEDİYE VE KAMPANYALAR VAR MIDIR?

Yazarlar için özel olarak oluşturulmuş bazı performans odaklı yarışmalar yer almaktadır. Bu yarışmalara katılarak kazancınızı daha da arttırabilirsiniz.

-YAZDIĞIM MAKALELER NE ZAMAN KABUL EDİLMEZ?

Yazılarınızda aradığımız en temel özellik ÖZGÜNLÜK’tür.  Makaleyi yazarken hiçbir yerden alıntı veya kopyalama yapmadan tamamen kendi düşüncelerinizi yazıya aktarmanız istenmektedir. Bilmediğiniz konular elbette ki olacaktır. Böyle durumlarda internetten araştırma yaparak öncelikle konu hakkında bilgi sahibi olmalı, sonrasında kendi düşüncelerinizi makaleye dönüştürmelisiniz. Eksiklerinizi birlikte değerlendirerek birlikte çözüm yolu arayarak daha iyi yazmanıza yardımcı olacağız.

-YAZARLIKTAN HANGİ DURUMLARDA ÇIKARILIR?

Yaziyazparakazan.com ekibi olarak sizden istediğimiz tek şey özgün makaleler yazmanızdır. Bu işletmemizin en temel kuralıdır. Yazılarınızda herhangi bir alıntı veya kopya tespit ettiğimizde editörlerimiz tarafından uyarılırsınız, bu durumun devam etmesi halinde yazarlık hesabınız sistemden uzaklaştırılır. Aksi takdirde siz işi bırakmak istemediğiniz sürece yazarımız olarak çalışmaya devam edebilirsiniz.

-YAZILARINIZIN TELİF HAKKI KİME AİTTİR?

Yaziyazparakazan.com ekibi içerisinde yazdığınız tüm yazılarınızın ücreti tarafınıza aktarıldığından dolayı telif hakları Senkron Media’a aittir.