Önemli Bilgilendirme

Merhaba arkadaşlar,

Tüm yazarlarımız için bir bildiri yayınlamak ve olağan problemleri dile getirmek için bir metin hazırladık.

Özellikle yeni yazarlarda karşılaştığımız, eski yazarların da bir kısmında karşılaştığımız sorunları dile getirmek isteriz.

Kusursuz bir makale yazmak için mutlaka Microsoft Office Word programını indirmeniz gerekmektedir. Bu program üzerinde yazacağınız metinlerde tüm imla hatalarını altı kırmızı ve mavi şekilde görebiliyorsunuz. Aynı zamanda kelime sayısı, yazım hataları gibi birçok fonksiyona da sahiptir. Makalenizi bu Word dosyası içerisinde hazırlayarak paneldeki alana kopyalayarak taşıyabilmeniz mümkündür.

En çok karşılaştığımız sorunlar ve dikkat edilmesi gerekenler

1. Noktadan sonra bir boşluk bırakılarak büyük harf ile başlanması gerekiyor. 

Yanlış : Ali top oynadı.Çok terledi ama üstünü değiştirmesi için annesinin yanına gitmedi.Annesi Ali’ye çok kızacak.

Doğru : Ali top oynadı. Çok terledi ama üstünü değiştirmemesi için annesinin yanına gitmedi. Annesi Ali’ye çok kızacak.

2. Virgülden sonra bir boşluk bırakarak kelimenin devam etmesi gerekiyor. 

Yanlış : Yanımıza yaklaşan kır saçlı adam,her hâlinden belli olduğu üzere buraların yabancısıydı.

Doğru : Yanımıza yaklaşan kır saçlı adam, her hâlinden belli olduğu üzere buraların yabancısıydı.

3. Eksik kelime sayısı olmaması gerekiyor.

Makale açıklamasında örneğin 200 kelime isteniyorsa 199 kelime dahi olmaması gerekmektedir. Bu tarz durumlarda emeğinize saygı gösterdiğimizden dolayı tamamlamak zorunda kalıyoruz. Bu durumda bizim için ekstra bir zaman kaybını ortaya çıkarıyor. Bundan sonra işlerinizin kelime sayısı eksikliklerinden dolayı iptal edilmemesi için bu hususa dikkat edilmesini istemekteyiz. 

4. Anahtar kelimeleri küçük harf ile yazmamız gerekiyor.

Yazar panelinizde bir makale detayında anahtar kelime büyük harfle yazılsa dahi sistemden kaynaklanan bir durumdan dolayı büyük harfe çevrilmiştir. Siz makaleleriniz içerisinde anahtar kelimelerinizi mutlaka küçük harfler ile ek almadan kullanmalısınız. 

5. Yazar panelindeki mesajlara bakılması gerekiyor.

Birçok arkadaşımız ne mailini ne de paneliniz içerisindeki mesajlar bölümünü kontrol etmemektedir. Bize ileteceğiniz sorular, ve sizinle hızlı iletişim sağlayabilmemiz için mutlaka Panelinizdeki mesajlar bölümünü kullanın, sık sık kontrol edin. Zira bundan sonraki maillerinize birebir cevap alamayacaksınız. Sistem üzerinden iletişim sağlanacaktır. 

6. Kişisel ağız ile anlatım yapılmaması gerekiyor. 

Yanlış : Daha önceden oradan bilet almıştım. Bileti alırken çok düşük fiyattan aldım. Sanırım fırsat kampanyasına denk gelmiştim.

Doğru : Site üzerinden bilet satın alan kişiler, periyodik kampanya ve fırsatlardan yararlanarak daha uygun fiyatlar üzerinden biletlerini temin edebilmektedir.

7. Anahtar kelimelerin kullanımı nasıl olmalıdır?

Makale açıklamasında gördüğünüz anahtar kelimeleri aynı paragraflar içerisinde kullanmayınız. Örneğin 200 kelimelik bir makale yazıyorsunuz ve 3 anahtar kelime geçirmeniz gerekiyorsa yazınız içerisinde her bir paragrafta bir anahtar kelime kullanın. Anahtar kelimelerin mutlakakalın olarak işaretlenmesi gerekmektedir.

8. Ödemem yapılmadı, ödemem ne zaman yapılacak gibi sorular

Ödemeler ile ilgili gelen tüm soruları sizler için toplayarak bu linkte cevapladık. Buradan tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz. http://www.yaziyazparakazan.com/odeme/

9. Makaleler nasıl kopya olmaz. 

Örneğin bir makale yazıyorsunuz makaleniz de köpek tuvalet eğitimi ile ilgili olsun. İnternette araştırırken şu şekilde bir metin buldunuz.

Tuvalet eğitimi, köpeğinizin eve adımını attığı gün başlamalıdır.
Tuvalet eğitiminin püf noktaları, köpeğinize diğer alışkanlıkları edindirmekle
hemen hemen aynıdır ve pozitif ve negatif pekiştirmelere dayanır. Köpekler
için doğru ve yanlış yoktur. Tehlike ve emniyet vardır. Köpekler kendileri
için tehlikeli olduğunu öğrendikleri davranışlardan sakınırlar, emniyetli
olduğunu öğrendikleri davranışları ise uygularlar.

Biz şimdi makalemizi yazarken şu şekilde bilgileri farklı cümleler ile aktarıyoruz.

Köpeğinizi sahiplendiğiniz gün aslında eğitimin ilk adımını atmış bulunmaktasınız. Köpekler nasıl ki rutin alışkanlıklar ediniyor ise tuvalet eğitiminin ipuçlarının kaynağı da olumlu/olumsuz uygulamalara dayanır. Köpek bakış açısında doğru yanlış ayrımı yerine güvenlik ve tehlike şeklinde iki ayrım bulunmaktadır. Tehlike arz eden davranışları tecrübe ettiklerinde bu davranışlardan uzak dururken, güvenli bulduğu davranışları bir alışkanlık haline getirerek sürekli şekilde uygularlar.

Not: Tüm yazar arkadaşlarımızın emeğine saygı duyuyoruz. Tüm iptal edilen makalelerin nedenlerini birleştirerek hazırladığımız bu kaynak sizler içinde bir rehber niteliği taşımaktadır. Kolaylıklar dileriz. 

Yazı Yaz Para Kazan Yönetimi

Yorum Yapın

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>